Wakacje zaczęły się
na dobre, więc niczym zdarta płyta wracam do zachęcania Was, by wykorzystać ten
czas na szlifowania języka obcego, ot takie skrzywienie zawodowe.
Dzisiaj biorę
na tapet najnowszy numer English Matters, mojego ulubionego magazynu
językowego oraz dwa wydania archiwalne. Zobaczmy, co w nich znajdziecie - wybrałam dla Was zestawienie najbardziej apetycznych artykułów z każdego z nich.
English Matters nr 59
English Matters nr 59
- Na samym początku wita nas artykuł o jednym z najgorętszych nazwisk polskiego sportu, czyli Robercie Lewandowskim – cztery strony o jego życiu prywatnym i zawodowy oraz kilka ciekawostek.
- Looking for Love, czyli temat również bardzo na czasie, chociaż właściwie nie do pomyślenia jeszcze kilkanaście lat temu – rozmowa z założycielem jednego z największych amerykańskich portali randkowych online. Czy można znaleźć miłość przez Internet? Można!
- Hollywood’s Golden Boy Gets His Just Reward – Leo w końcu zdobył to, na co czekał tak wiele lat! I z tej okazji mamy okazję przyjrzeć się jego bogatemu życiorysowi oraz drodze jaką pokonał od blond-kochasia do zasłużonej pozycji utalentowanego i charyzmatycznego aktora.
- Scotland Yard Under the Microscope, czyli krótka historia najsłynniejszej policyjnej jednostki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego nazywa się Scotland Yard, skoro tak silnie związana jest z Londynem? Jak prezentuje się obecnie?
- Presidential Portraits. Zdobycie najważniejszego „stołka” w krajach sprawia, że człowiek od razu trafia pod lupę, a jeśli mowa o prezydencie Stanów Zjednoczonych kierują się na niego oczy całego świata. W artykule możemy znaleźć lekkie w formie zestawienie ciekawostek o poszczególnych głowach amerykańskiego państwa na przestrzeni lat.
- The Sound of Movies. Są takie sceny filmowe i dialogi, które niemal z miejsca stają się kultowe i cytowane. W tym przypadku mamy rozłożone na czynniki pierwsze słynne sceny z brytyjskiego kina.
- The Jewel In the Indian Ocean. Travel to jedna z moich ulubionych sekcji magazynu. W bieżącym wydaniu wędrujemy na malownicze i egzotyczne Bali.
„English Matters”
nr 58
- The Kids Are Alright udowadnia, że współczesne młode pokolenie nie jest tak stracone dla świata, jak wydaje się dorosłym.
- Kings and Queens of Memes. Internetowe memy atakują nas z każdego zakątka mediów społecznościowych. Skąd się wzięły i jak wyglądają te najpopularniejsze?
- What a Piece of Work is Man z pewnością z przyjemnością przeczytają osoby zainteresowane Williamem Shakespearem i jego twórczością.
- Syria – Past and Present to z kolei spojrzenie na Syrię, z puntu widzenia kultury i historii, dodatkowo okraszone pięknymi zdjęciami.
- Murder Always in Fashion, czyli przegląd brytyjskich seriali kryminalnych.
- Whatchamacallit? To pozornie niezrozumiałe słowo określa nic innego jak przerywnik, gdy zabraknie nam słowa. A może mieć on naprawdę interesujące formy.
- From A to Z – the Letter D. Naprawdę polubiłam ten cykl, tym razem dostajemy w nim wyrażenia i powiedzenia z literką D oraz problematyczne słówka, których pisownia stoi na bakier z wymową.
„English Matters” nr 57
- 50 tips to speak English better – świetny tekst dla wszystkich mających w planach efektywne i komunikatywne opanowanie języka angielskiego. Teoretycznie wiele z tych wskazówek powinno być oczywistych, ale niestety często o nich zapominamy.
- What do they do better? What do they do worse? to interesujący artykuł o systemie edukacyjnym w Singapurze. Pochodzący stamtąd uczniowie i studenci często otrzymują wysokie noty na egzaminach międzynarodowych, wzbudzając powszechną zazdrość, ale i szacunek. Jednocześnie, rzadko słyszy się, by singapurscy naukowcy odkryli coś nowego i nieoczekiwanego. Dlaczego
- A northern light, czyli coś dla fanów podróży i Szkocji – rzut oka na tajemnice Edynburga, oprawione w śliczne zdjęcia.
- Sugar – the bittersweet truth. Prawda boli, cukier jest wszędzie, często zdradziecko ukryty, nawet w pozornie zdrowych przekąskach. Warto przyjrzeć się bliżej, gdzie można go znaleźć.
- Political Vertigo to z kolei artykuł, który zainteresuje osoby śledzące bieżące wydarzenia polityczne w Wielkiej Brytanii.
- Forever in Vogue, czyli co nieco o najsłynniejszym magazynie poświęconym modzie i temu, co jest właśnie na topie.
Czy
warto sięgać po EM? Oczywiście, że tak. Jak sami możecie się przekonać,
tematyka artykułów jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie w nich coś dla
siebie. Teksty z jednej strony napisane są przystępnym językiem na poziomie
średniozaawansowanym, a z drugiej w każdym można znaleźć przynajmniej
kilkanaście nowych wyrażeń wartych zapamiętania. W nauce pomaga dołączony nie
tylko dołączony słowniczek, ale również możliwość wysłuchania części artykułów
w wersji audio. Jednym słowem, nic tylko czytać (i słuchać)!
Strony, które warto sprawdzić:
Komentarze
Prześlij komentarz